Archiwum aktualności

Festyn Rodzinny - sukces tylko dzięki Wam

Bawiliście się, jak zawsze, świetnie. W liczbach Festyn wyglądał tak:
- mieliśmy 1 pełny kocioł wspaniałego żuru,
- odwiedziło nas 2 prezydentów (Pan Prezydent Radosław Witkowski i Pan Wiceprezydent Jerzy Zawodnik),
- bawiliśmy się ponad 5 godzin,
- upiekliśmy dla Was 35 kg kiełbasy i prawie tyle samo kaszanki,
- 12 blach domowego ciasta i 350 pączków smakowało znakomicie,
- honorowo krew oddało 33 osoby - to prawie 15 litrów tego drogocennego płynu,
- wspomogliście Caritas Pallotyńską przez kupno ponad 1600 cegiełek,
- koszulka Roberta Lewandowskiego została wylicytowana za 2100 złotych.

Nic z tych rzeczy nie udałoby się bez Waszej pomocy. Bezinteresownej pomocy wolontariuszy i pracowników Caritas Pallotyńskiej, Waszej pracy w upale przy bufecie, Cegiełkolandii, na scenie i przy organizacji, bez Waszego zaangażowania przy aparacie i komputerze.

Nic też nie wyszłoby bez wsparcia Sponsorów, Darczyńców i Ofiarodawców oraz bez opieki Księdza Proboszcza.

Coś nie grałoby bez naszego DJ-a Sylwestra Kamińskiego, bez wspaniałej swojskiej orkiestry Pana Józefa Kosowskiego czy artystów małych i tych zupełnie dorosłych jak Paweł Mosiołek.

Serdecznie Wam za całą pomoc i wspaniałą frekwencję dziękuję i błogosławię za całe dobro.

Ks. Artur Wierzbicki SAC, dyrektor Caritas Pallotyńskiej

Zapraszamy do Galerii (KLIKNIJ)


Festyn rodzinny już 8 raz!

Zgodnie z już 8-letnią tradycją, w niedzielne popołudnie 5 czerwca 2016 roku, przy pallotyńskim kościele na radomskim Młodzianowie odbędzie się coroczny Festyn Rodzinny. W imię chrześcijańskiej dbałości o rodzinę i z duchem charytatywnej pomocy pozostawionym jako spuścizna przez Świętego Wincentego Pallottiego, Caritas Pallotyńska Zespół Radom będzie przy wspólnej rodzinnej zabawie zbierać fundusze na działalność Świetlicy Caritas Pallotyńskiej oraz letni wypoczynek jej podopiecznych.

NOWOŚĆ! Posłuchajmy wywiadu z ks. Arturem Wierzbickim na stronie Radia Plus Radom

Zobaczcie, jak bawiliśmy się na naszym Festynie rodzinnym rok temu: KLIKNIJ

Festyn, wzorem lat ubiegłych, będzie obfitować w atrakcje: dmuchane zamki, gry, zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami, rozprowadzanie cegiełek (wszystkie premiowane nagrodami, a nagrody główne to przede wszystkim rowery!). Ponadto będą na wszystkich czekać: malowanie twarzy, kiermasz książek i (nowość!) występ iluzjonisty i młodych talentów. Nie zabraknie rozkoszy dla podniebienia - smakołyków z grilla, prawdziwej kuchni polowej, domowych ciast czy pysznych lodów i waty cukrowej.

"Wisienką na torcie" całego Festynu będzie licytacja koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski z autografem samego Roberta Lewandowskiego!

Kolejny raz razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu każda zdrowa, pełnoletnia osoba będzie mogła honorowo oddać krew na naszym Festynie Rodzinnym. Weź ze sobą dokument tożsamości i pobijmy razem rekord w oddawaniu krwi!

Festyn uatrakcyjnią występy formacji tanecznych, muzyka na żywo orkiestry dętej i zespołów młodzieżowych, pokazy mody i nowoczesnych fryzur oraz pokazy straży pożarnej i wschodnich sztuk walki.

Zapraszamy całymi rodzinami w niedzielę, 5 czerwca, w godzinach 14.00 - 19.00 na plac przy kościele Księży Pallotynów w Radomiu, przy ulicy Młodzianowskiej 124.


Przekaż sprzęt - daj drugie życie. CZEKAMY NA SPRZĘT.

Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu. [...] Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

(Dzienniczek Siostry Faustyny)

Zwłaszcza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ale i w kolejne dni potwierdzajmy uczynkami nasze miłosierdzie, tak jak powiedział Pan Jezus Siostrze Faustynie. Przecież wiara bez uczynków jest martwa, więc dzielmy się tym co mamy, nie oczekując niczego w zamian.

Nadal czekamy na nieużywane już przez Was wózki inwalidzkie, kule, balkoniki ułatwiające chodzenie czy inny specjalistyczny sprzęt, który być może obrasta w kurz na strychach, balkonach, w piwnicach i garażach, a przecież razem możemy dać mu drugie życie. Każdy taki przedmiot może być ulgą w codziennym funkcjonowaniu niepełnosprawnych, starszych lub chorych - podopiecznych Caritas Pallotyńskiej oraz Parafian z Parafii na Młodzianowie. Już wiele takich przedmiotów przekazaliśmy potrzebującym na zasadzie umowy użyczenia, ale wciąż zgłaszają się potrzebujący a Caritas Pallotyńska nie może pozostać głucha na ich wołanie.

Drugie życie

Serdecznie zapraszamy do przynoszenia przedmiotów do biura Caritas Pallotyńskiej lub do naszej świetlicy w godzinach ich urzędowania - szczegóły w zakładce Kontakt. Istnieje także możliwość transportu sprzętu z Państwa domów do nas. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości - szczegółowych informacji udziela ks. Artur Wierzbicki SAC - tel. 668 275 605.


Stwórz pisankę - pomóż dzieciom - LICYTACJA

20 marca o godz. 16.00. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w przerwie Koncertu Wielkanocnego odbyła się licytacja pisanek na rzecz Caritas Pallotyńskiej. Cały dochód przeznaczony jest na organizację letniego wyjazdu dla dzieci - podopiecznych naszej świetlicy. Wśród twórców wykonanych tydzień wcześniej ozdób, byli m.in. prezydent, jego zastępcy, radni, artyści, społecznicy i inni ludzie wielkiego serca.

Pomysłodawczynią akcji malowania pisanek i ich licytacji jest Monika Witkowska, nauczycielka ze szkoły nr 23, jednocześnie koordynatorka szkolnego koła wolontariatu. - Jestem w Caritas Pallotyńska wraz ze swoimi wolontariuszami ze szkoły. Mamy po prostu potrzebę działania. Moje dzieciaki całym sercem włączają się w takie działania – mówi Monika Witkowska. Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział, że licytacja pisanek na rzecz Caritas Pallotyńskiej będzie wydarzeniem corocznym.

Materiał filmowy dzięki uprzejmości TV Dami Radom: Udana licytacja. 10 tys zł. na rzecz dzieci

- Kiedy zorganizowaliśmy konkurs plastyczny, w którym dzieci miały namalować swoje wymarzone wakacje, większość z nich namalowała morze. Cieszymy się, że teraz, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, możemy spełnić ich marzenie - mówi ksiądz Artur Wierzbicki SAC, dyrektor Caritas Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. - Dzieci pragną zobaczyć morze, a wśród nich są takie, które nigdy nie widziały morza na żywo. Dlatego wielka radość dla mnie, że ta otwartość serc świadczy o wrażliwości i o umiejętności dzielenia się dobrem.

Podczas koncertu swoich nabywców znalazła większość spośród ponad siedemdziesięciu pisanek wystawionych na sprzedaż. Pozostałe można jeszcze nabyć w Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia" przy ul. Żeromskiego.

Linki do innych relacji:

Radio Plus Radom - Pisanki dziecięcego uśmiechu

Gość Niedzielny Radom - Aukcja już w niedzielę

Echo Dnia Radomskie - Udana licytacja pisanek w Radomiu

Wyborcza.pl Radom - Ponad 10 tys. zł zebrane w licytacji pisanek. Pieniądze trafią na cel charytatywny.

Zebrra.TV - W szczytnym celu

Radom24.pl - Licytacja zakończona sukcesem. Zobacz, która pisanka była najdroższa

Co Za Dzień - Pisanki Prezydenckiej Pary najcenniejsze!

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom zaangażowanym we wspólną akcję malowania i sprzedaży pisanek. Dzielenie się z innymi jest wpisane w przesłanie Świąt Wielkiej Nocy. Chrystus oddał swoje życie dla nas, my możemy tylko starać się go naśladować i dzielić się z innymi tym, co mamy.

Błogosławionych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzy cały zespół Caritas Pallotyńskiej w Radomiu!


Stwórz pisankę - pomóż dzieciom - MALOWANIE PISANEK

Okres przedświąteczny to doskonały moment, aby pomyśleć o potrzebujących. Już drugi raz radomianie w Łaźni uczestniczyli w akcji “Stwórz pisankę – pomóż dzieciom”. 13 marca wspólnie ozdabiano pisanki, które mają być sprzedane w niedzielę, 20 marca, na rzecz świetlicy Caritas Pallotyńskiej w Radomiu. Tego dnia odbędzie się licytacja pisanek malowanych przez radomian, znanych i mniej znanych - ale za każdym razem radomian o wielkim sercu. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na koncert, w przerwie którego odbędzie się licytacja, do której może przystąpić - i kupić pisankę - każdy.

– Wszystko, co się dzieje na rzecz dzieci bardzo nas cieszy. Znów będą mogły pojechać, wzorem roku ubiegłego na wypoczynek letni –  stwierdziła Monika Witkowska reprezentująca Caritas Pallotyńską Radom. Dodajmy, że planowany jest wyjazd dla dzieci nad polskie morze.

Pisanki będzie można licytować 20 marca o godz. 16.00. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w przerwie Koncertu Wielkanocnego, podczas którego wystąpią znani, młodzi radomscy artyści: Bartosz Kołsut i Klaudia Kowalik.

Wstęp wolny.


Przekaż sprzęt - daj drugie życie

Ważną częścią działalności Caritas Pallotyńskiej jest opieka nad seniorami i ludźmi dotkniętymi przez los. Oprócz zapewniania seniorom form rozrywki, integracji a także aktywności wyjazdowej, staramy się dbać o zdrowie naszych podopiecznych. Jako, że pewna część ludzi z naszej okolicy, zwłaszcza starszych, dotknięta jest schorzeniami powodującymi niepełnosprawność oraz konieczność stałej rehabilitacji, co jakiś czas organizujemy akcję zbiórki sprzętu rehabilitacyjnego i ułatwiającego codzienne funkcjonowanie.

Chętnie przyjmiemy wózki inwalidzkie, kule, balkoniki ułatwiające chodzenie czy inny specjalistyczny sprzęt, którego już Państwo nie używają, a innych na niego prozaicznie nie stać. Będziemy się starali uzyskany sprzęt jak najlepiej przekazać w użytkowanie potrzebującym. Rzeczą oczywistą jest, że będziemy robić to bezpłatnie - Państwo mogą przekazać sprzęt z dobrego serca, a my nie pobierzemy za jego używanie żadnych opłat, będąc tylko jego administratorami.

Przekaż sprzęt - daj drugie życie

Przekazywane przez Państwa przedmioty prosimy dostarczać do biura Caritas Pallotyńskiej lub do naszej świetlicy w godzinach ich urzędowania - szczegóły w zakładce Kontakt. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości - szczegółowych informacji udziela ks. Artur Wierzbicki SAC - tel. 668 275 605.

Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.


Cieszcie się wszyscy w mieście, bo w Świetlicy Caritas zimowisko wreszcie!

Ferie z Caritas Pallotyńską to wspaniały czas, który staraliśmy się zapewnić 37 dzieciakom od 4 do 17 lat. Codziennie od 9 do 15 przez pierwszy tydzień ferii szkolnych, pod opieką naszych wspaniałych wychowawców skutecznie przeganialiśmy nudę ale i uczyliśmy się nowych rzeczy.

Wszystko zaczęło się od zapoznania się z regulaminem zimowiska i zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego i BHP przez dzieci i rodziców. Każdego dnia Caritas Pallotyńska zapewniła wychowankom: śniadanie, ciepły obiad, podwieczorek i słodką przekąskę. Ferie zainaugurowaliśmy balem karnawałowym zorganizowanym przy pomocy firmy Vestor.

Dzieci odwiedziły Hula Park, kręgielnię Rosa i kino. Mimo wiosennej aury udało nam się ulepić bałwana. Codziennie graliśmy w gry i zabawy pogłębiające integrację i zasady zdrowej rywalizacji - "Mam talent", quizy wiedzy i pamięci czy "Wykreślankowy zawrót głowy". Konkurs "Słodka karykatura ulubionego wychowawcy" i dyskoteka na zakończenie były dodatkowymi atrakcjami.

Zimowisko zakończyliśmy rozmową i ankietą podsumowującą nasze spotkania oraz rozdaniem dyplomów dla dzieci. Wspaniały czas spędzony wspólnie niespodziewanie szybko minął, ale - mamy nadzieję - pozostawił w pamięci dzieci miłe wspomnienia i głód kolejnych spotkań.


Paka dla dzieciaka - EDYCJA DODATKOWA

Paka dla dzieciaka

Okazuje się, że zapotrzebowanie na paczki w akcji "Paka dla dzieciaka" przerosło nasze wcześniejsze przygotowania. Gwiazdki z choinki zostały w całości zagospodarowane, a nadal zgłaszane są dzieci z naszej parafii, które powinniśmy obdarować świątecznymi upominkami.

Tym samym serdecznie prosimy chętnych ludzi dobrej woli o dostarczanie do kancelarii parafialnej lub biura Caritas Pallotyńskiej dodatkowych paczek dla dzieci z oznaczeniem płci i przedziału wiekowego.

Serdecznie dziękujemy za hojność. Będziemy się starać zapewnić paczkę każdemu potrzebującemu dziecku.


Paka dla dzieciaka

Adwent i Boże Narodzenie to czas obdarowywania. Bóg obdarował nas największymi darami - darem zbawienia od grzechu i darem życia wiecznego przez przyjście na świat Jezusa Chrystusa. My też możemy obdarować innych darem dobroci i wzbogacić ich świętowanie przez przygotowanie dla najbiedniejszych dzieci świątecznej paczki.

Caritas Pallotyńska Zespół Radom kolejny już rok organizuje akcję obdarowywania dzieci z najbiedniejszych rodzin parafii. Począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu każdy parafianin może z choinki w kościele wziąć specjalną ozdobę choinkową oznaczoną wiekiem i płcią dziecka i przygotować we własnym zakresie paczkę dla niego. Po zebraniu wszystkich paczek, pracownicy i wolontariusze Caritas Pallotyńskiej dostarczą je osobiście przed samymi Świętami.

Szczerze wierzymy w dobre serce i hojność darczyńców a zarazem prosimy o nieumieszczanie w paczkach rzeczy nietrwałych jak świeże owoce.


Kowalczykowie z Policznej potrzebują pomocy

Sześcioosobowa rodzina Kowalczyków z Policznej potrzebuje naszej pomocy. 10-letni Igor i 4-letni Franek cierpią na postępujący zanik mięśni. Nie mają szansy na wyleczenie. Choroba postępuje bardzo szybko. Razem z rodzicami i dwiema siostrami 7-letnią Julką, 8-letnią Oliwią mieszkają w zrujnowanym domu bez ciepłej wody i ogrzewania. Starszy z braci nie może poruszać się na wózku w tak małym, nieprzystosowanym do potrzeb niepełnosprawnego mieszkaniu, zatem pełza po podłodze. Dochód rodziny nie przekracza 2000 zł. Brakuje na leki, jedzenie, remont dziurawego dachu.

Włączyliśmy się w pomoc jako Caritas Pallotyńska Zespół Radom. Dzieci dostały nowe kurtki ufundowane przez pewną hojną firmę, a od nas żywność, słodycze, kołdry i poduszki. Na transport czeka jeszcze łóżko i inne artykuły potrzebne do normalnego życia. Do tej samej firmy która ufundowała dzieciom kurtki na zimę zwróciliśmy się z prośba o ufundowanie specjalnego wózka inwalidzkiego dla niechodzacego już Igora. Firma obiecała już pomoc.

Jest to rodzina bez problemów alkoholowych czy podobnych dysfunkcji. Są po prostu dotknięci przez los i potrzebują bieżącej pomocy. Koordynatorka akcji pani Monika Witkowska wywalczyła wizytę mediów z programu Interwencja na kanale Polsat. Do obejrzenia materiał:


Telewizja Polsat i program Nasz nowy dom uznali, że podejmą się wybudowania nowego mieszkania dla tej rodziny. Pierwsze prace już się rozpoczęły. 

Wszelka pomoc, którą możecie zaoferować będzie mile widziana. Prosimy o kontakt z biurem Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom - szczegóły w zakładce Kontakt.


Wydawanie żywności i odzieży

27 października 2015 r. od godziny 13.00 do 17.00 po raz kolejny Caritas Pallotyńska przy parafii Świętego Józefa w Radomiu będzie wydawać żywność oraz odzież wszystkim odbiorcom w ramach programu FEAD Podprogram 2015 r.

Ponadto naszych odbiorców zachęcamy do korzystania z bezpłatnych form wsparcia:

 1. Pomocy w sporządzaniu CV i dokumentów aplikacyjnych
 2. Porad i pomocy psychologiczno-terapeutycznej
 3. Klubu Aktywnego Seniora dla osób 65+
 4. Świetlicy Środowiskowej dla dzieci i młodzieży
 5. Środków czystości dla osób bezdomnych
 6. Ciepłego posiłku w jadłodajni działającej przy parafii Świętego Józefa w Radomiu

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Szczegółowe informacje i harmonogramy poszczególnych działań można uzyskać w Biurze Caritas Pallotyńska oraz pod numerami telefonów: 48 366 41 43 oraz 668 275 605


Rodzinna integracja w Geoparku

26 września 2015 roku Świetlica Caritas Pallotyńskiej zorganizowała rodzinną wycieczkę do kieleckiego Geoparku. Pełna emocji wyprawa szlakiem podziemnych jaskiń i zamierzchłych epok Ziemi była początkiem nowej jakości działań integracyjnych Świetlicy. Na wycieczkę, oprócz jak zwykle dzieci, pojechali także rodzice. Takie działanie to sposób na poprawienie więzi i relacji w rodzinach dzieci naszej Świetlicy.

Na początek, dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem wyruszyły w głąb mrocznych i wilgotnych jaskiń, następnie w fascynującą podróż w zamierzchłe epoki naszej planety. Na koniec, pojazdem rodem z filmu science fiction, wszyscy udali się do wnętrza Ziemi. Pełną radości i rodzinnej zabawy sobotę, zakończyła wizyta w McDonalds.


Zapisz dziecko do Świetlicy!

Zapraszamy do zapisów na sezon 2015-2016 dzieci do Świetlicy Środowiskowej Caritas Pallotyńskiej. Nasza świetlica to bezpieczne miejsce, gdzie Twoje dziecko w wieku od 3 do 18 lat, pod opieką wykwalifikowanych pedagogów i wychowawców, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 17.00 może miło i owocnie spędzić czas. Pomagamy w odkryciu i rozwijaniu pasji, wspieramy rozwój, ułatwiamy zdobywanie wiedzy i odrabianie lekcji. Oferujemy zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne i teatralne.

W czasie ferii zimowych oraz wakacji organizujemy półkolonie i kolonie obfitujące w atrakcyjne wycieczki krajoznawcze, zajęcia edukacyjne, wyjścia do kina, teatru. Pomagamy również w wymiarze rzeczowym w postaci wyprawek szkolnych, paczek świątecznych, odzieży, zabawek, zapewniamy ciepły posiłek. Prowadzimy również szeroko zakrojoną profilaktykę uzależnień oraz poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne.

Działania świetlicy dofinansowane są przez Gminę Miasta Radom, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewodę Mazowieckiego. Świetlica może funkcjonować także dzięki darczyńcom prywatnym i firmom - ludziom o wielkim sercu. Dla wychowanków zajęcia są darmowe.

Zapraszamy do zapisów w biurze Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00. Dodatkowe informacje kontaktowe na stronie Kontakt.


[ŚWIETLICA] Kolonie w Białym Dunajcu

Kolonie dla dzieci Radomskiej Świetlicy Caritas Pallotyńskiej w Białym Dunajcu to było jedenaście dni pełnych wrażeń i emocji oraz wielka próba rozłąki z rodzicami, sprawdzian samodzielności i dojrzałości.

Nasze turystyczne doświadczenia rozpoczęły się od pierwszego spaceru po okolicy domu wypoczynkowego. Po pierwszym trudzie przyszła nagroda, która poruszyła nawet najbardziej zatwardziałe marudy - przepiękny widok powodujący westchnienia zachwytu. Kolejne dni przyniosły nie mniej intensywne wrażenia. Piękne widoki, przeplatały się ze skrajnymi przeżyciami, od tęsknoty za bliskimi, po trudy drogi, zmęczenie, radość zabawę i zachwyt. Wspólnymi siłami zaliczyliśmy Dolinę Chochołowską, Dolinę Kościeliską, do której drogę urozmaiciło nam pokonanie mało gościnnej Jaskini Mroźnej. Zdobyliśmy Gubałówkę a potem wypoczęliśmy podziwiając panoramę Tatr. Zaliczyliśmy przejście szczytem do Szymoszkowej, wielką atrakcję – zjazd kolejką krzesełkową w dół, wędrówkę pieszą i kolejną długo oczekiwaną przez dzieci radość – Krupówki a potem czas wolny przeznaczony na zakup prezentów oraz Zakopiańskich pamiątek. Bawiliśmy też w kinie w Nowym Targu.

W niedzielę po mszy św. zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. Ostatni dzień pobytu również został pracowicie zagospodarowany: pojechaliśmy na wycieczkę do Niedzicy, przeżyliśmy rejs statkiem oraz zwiedziliśmy wozownię oraz zamek Dunajec. Zwiedzanie Muzeum Miniatur oraz czas wolny w parku linowym było ostatnią niespodzianką.

Na kolonii nie brakowało rozrywek wzmacniających integrację. Na każdy wieczór zaplanowana została jakaś impreza. Mieliśmy: dyskoteki, „Szansę na sukces”, pokaz mody kolonijnej, wybory najsympatyczniejszego kolonisty, ognisko z pieczeniem kiełbasek, turniej wiedzy dotyczącej pobytu na kolonii oraz zwiedzonych miejsc. Fantastycznym pomysłem okazał się wieczorek, na którym wykonaliśmy własnoręcznie pocztówki z wakacji, wysłane później do rodziców i bliskich. Choć wszystkim najbardziej dokuczała tęsknota za rodziną, to nie brakowało i takich osób, które chciałyby, aby kolonia trwała znacznie dłużej. Oprócz odpoczynku nasz wyjazd dodatkowo wzbogaciły codzienne zajęcia socjoterapeutyczne, na których uczestnicy pogłębiali samoświadomość ucząc się o naturze własnych emocji, o konfliktach i ich wpływie na rówieśnicze relacje. Wzmacniali także poczucie własnej wartości oraz mieli okazję wyciszyć się, poznając metody i techniki relaksacji.


[ŚWIETLICA] Pólkolonie Świetlicy Środowiskowej

Każdy dzień dwutygodniowych półkolonii w Świetlicy Caritas Pallotyńskiej przynosił moc wrażeń i niespodzianki, które trudno zapomnieć.

Na początek, w poniedziałek, po grach i zabawach w świetlicy, odwiedziliśmy Kręgielnię Rosa a potem zjedliśmy pyszną pizzę. Wtorek upłynął pod dyktando śmiechów w kinie Helios, gdzie bawił nas film o Minionkach. Hitem półkolonii okazała się środowa wizyta w rodzinnym parku tematycznym pod Janowcem. Tam spotkaliśmy gadające drzewa, ogromne marchewki i inne stworzenia z bajek. Płynęliśmy w tratwach po jeziorze naokoło wyspy z orzeźwiającą fontanną. Wybawiliśmy się na huśtawkach - gondolach i przejechaliśmy miniaturową kolejką. Po zasłużonym obiedzie wracając autokarem do Radomia dużo z nas zapadło w błogą drzemkę.

Następne dni upłynęły bardzo miło w Hula-Parku, Muzeum Wsi Radomskiej i jeszcze raz w Kinie Helios na filmie "W głowie się nie mieści". Nowy tydzień zaczęliśmy wizytą na ściance wspinaczkowej, gdzie mierzyliśmy się z własnym lękiem wysokości. W czwartek 9 lipca pojechaliśmy do bałtowskiego Jura Parku, gdzie mogliśmy wysłuchać opowieści o pradawnych jaszczurach, odwiedziliśmy wystawę minerałów i skamieniałości a potem oceanarium z podmorskim światem w 3D. Na koniec kolejka obwiozła nas po całym terenie zatrzymując się pod restauracją z pysznym obiadem.

Ostatni dzień półkolonii to zabawa w Hula-Parku oraz pizza w Świetlicy i pożegnanie. Smuciliśmy się tylko trochę, bo przecież mieliśmy piękne wspomnienia a już niedługo czekały nas kolonie w Białym Dunajcu!


[SENIORZY] Orkiestra Dęta rozkręciła Taniec pod gwiazdami

30 lipca 2015 r., tradycyjnie jak w każdy czwartek i niedzielę wakacji, odbyła się kolejna miejska impreza pod szyldem "Taniec pod gwiazdami". Jak już zapowiadaliśmy, ta była wyjątkowa ze względu na gwiazdy wieczoru czyli orkiestrę dętą pod batutą pana Józefa Kosowskiego, składającą się w części z naszych seniorów - reprezentantów Klubu Seniora Caritas Pallotyńskiej Zespół Radom. Parkiet taneczny na terenie ośrodka MOSiR Borki rozgorzał dzięki walczykom takim jak "Gdybym miał gitarę", popularnym piosenkom "Marina Marina Marina", "Obozowego tanga", czaczom czy innych znanym utworom.

Seniorzy na parkiecie tańczyli i śpiewali razem z orkiestrą ponadczasowe szlagiery. Chociaż występ miał być krótki - publiczność była tak rozbawiona, że nasza orkiestra grała ponad 30 minut. Kolejny raz aktywność naszych Seniorów okazała się wzorem dla innych.

Taniec pod gwiazdami odbywa się na terenie ośrodka MOSiR Radom w każdy czwartek i niedzielę, do końca wakacji od godziny 18.00 do 21.30. Serdecznie, nie tylko Seniorów, zapraszamy!


[SENIORZY] Taniec pod gwiazdami - ZAPROSZENIE

W ubiegłym roku braliśmy aktywny udział w realizowanym przez Gminę Miasta Radom cyklu spotkań pt. "Taniec pod gwiazdami". Te wieczorki taneczne odbywały się przez całe lato nad zalewem na Borkach. Podczas jednego z takich spotkań mieliśmy możliwość zaprezentowania działań naszego Klubu.

Również i w tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na te emocjonujące spotkania. Spotkania "Taniec pod gwiazdami" odbywać się będą w każdy czwartek i niedzielę miesiąca w okresie letnim na terenie ośrodka MOSiR nad Zalewem Borki. Zabawa trwać będzie nieprzerwanie w godzinach 18:00 - 21:30.

Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich seniorów w dniu 30 lipca 2015 r. Podczas tego spotkania zaprezentujemy Klub Seniora Caritas Pallotyńskiej przez krótki występ Orkiestry Dętej. Cieszymy się, że w gronie naszych przyjaciół i podopiecznych znalazło się 10 tak wspaniałych, aktywnych i pełnych życiowej pasji muzycznej artystów a ich talent będziemy mogli spożytkować dla wspólnej rozrywki jaką jest taniec.


Rozdawanie żywności

Z długo oczekiwanego rozdawania żywności w ramach programu "Głodnych nakarmić" 14 lipca 2015 r. przez Caritas Pallotyńska Zespół Radom skorzystało 170 osób. Wszystko było możliwe dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Radomskiemu Bankowi Żywności realizującemu Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2015.

Wszyscy otrzymali podstawowe artykuły żywnościowe i mieli możliwość wybrać pasujące im ubrania. Akcje rozdawania żywności zamierzamy prowadzić, jak dawniej, dość regularnie, np. co około 2 miesiące. Wszystkich zainteresowanych chcących uzyskać odpowiedzi na pytania związane z akcją, zapraszamy do osobistej wizyty w biurze lub kontakt telefoniczny. Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym wolontariuszom, którzy z poświęceniem zaangażowali się w akcję!


"Głodnych nakarmić"

Po rocznej przerwie ponownie ruszamy z akcją "Głodnych nakarmić". Korzystając z pomocy Radomskiego Banku Żywności, Caritas Pallotyńska Zespół Radom przygotowuje się do dystrybucji produktów żywnościowych potrzebującym. Najbliższy termin akcji to 14 lipca o godzinie 14.30.

Na co dzień w naszej misji współpracujemy z wieloma ośrodkami pomocy społecznej, w przypadku tej akcji współdziałamy przede wszystkim z radomskim MOPS, który jest dla nas niejako bazą danych o osobach będących w potrzebie. W naszej działalności pomagają nam też osoby świeckie, którym z serca dziękujemy za ich bezinteresowną postawę.

Wszystko to robimy w zgodzie z radami ewangelicznymi: "To wy dajcie im jeść" oraz "Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich mnieście uczynili". Te zachęty Jezusa do dzielenia się tym co pozyskamy są aktualne od początku Kościoła i nadal żywe. Miłosierdzie, które chcemy głosić i przekuwać w czyn jest wypełnieniem jednej z głównych misji Kościoła, o której stale przypomina nam Ojciec Święty Franciszek, a Wincenty Pallotti zamykał to w zdaniu "Caritas Christi urget nos" – czyli "Miłość Chrystusa przynagla nas".

W tym roku chcemy wspomóc około 400 osób. Warunkiem otrzymania pomocy jest wizyta w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i otrzymanie specjalnego zaświadczenia, które należy dostarczyć do naszego biura Caritas Pallotyńskiej w godzinach od 9.00 do 14.30 od poniedziałku do piątku pod adresem ul. Młodzianowska 124 (naprzeciwko wejścia do jadłodajni).


[ŚWIETLICA] Super kino i Manufaktura Cukierków!

Miesiąc czerwiec obfitował w wiele atrakcji. Oprócz wymagającego pracowitych przygotowań Festynu Rodzinnego 2015, mieliśmy okazję uczestniczyć w, zorganizowanej przez naszą współpracowniczkę i oddaną wolontariuszkę Panią Monikę Witkowską, wycieczce podopiecznych Świetlicy Caritas Pallotyńskiej do Warszawy.

Wyjazd przyniósł wiele niezapomnianych przeżyć. Najpierw bawiliśmy w Cinema City gdzie bezpiecznie ale w sposób oddziałujący na niemal wszystkie zmysły, mogliśmy doświadczyć potęgi 4 żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza.

Kolejny etap wycieczki obejmował niesamowity i pracowity czas spędzony w Manufakturze Cukierków. Oprócz niezwykle absorbującego uwagę pokazu wyrabiania, uwielbianych przez dzieci słodyczy, mogliśmy spróbować własnych sił w warsztatach „kręcenia lizaków”.

Po wymagającej precyzji i staranności pracy, przyszedł czas na zasłużony obiad w KFC. Apetyt rósł w miarę jedzenia, więc żeby się w pełni nasycić, konieczny był deser czyli lody w pysznej czekoladowej polewie. Wróciliśmy późnym wieczorem, najedzeni i pełni wrażeń. Pracowicie sporządzone słodkości dzieci zawiozły rodzicom, by zebrać pochwały za zaskakujące zarówno wyglądem, jak i smakiem owoce własnej pracy.

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do Galerii


Gorący Festyn Rodzinny już za nami!

14 czerwca 2015 roku przy pięknej słonecznej pogodzie spotkaliśmy się na dorocznym Festynie Świetlicy Caritas Pallotyńskiej.

Festyn jak zawsze zgromadził całe rodziny od maluchów na rękach i w wózkach, przez najliczniejsze dzieciaki, aż po rodziców i dziadków. Dziękujemy, że było Was aż tyle. Powodzeniem cieszyły się darmowe dmuchane zamki, malowanie twarzy i oczywiście Cegiełkolandia, gdzie każda cegiełka była nagradzana. Dwa rowery - wygrane specjalne w Cegiełkolandii sprawiły mnóstwo radości. W konkursach na scenie wygrywaliście gry, zabawki, sprzęt elektroniczny i kupony na usługi. Ze smakiem zajadaliście pyszności z kotła, mięsiwa z grilla i domowe ciasta, a lody i napoje idealnie chłodziły w gorące popołudnie.

Relacja z Festynu w Radiu Plus:

Występy artystyczne na scenie, pokazy sportów walki, straży pożarnej oraz musztry uczniów szkół mundurowych bardzo się podobały. Wesołą muzykę zapewniał DJ, na zmianę z Orkiestrą Ustronie. Atrakcją muzyczną był także występ lokalnej gwiazdy Pawła Mosiołka, który jeszcze bardziej rozkręcił tłumy dzieci i dorosłych. Przy okazji ochotniczej zbiórki krwi zebrano ponad 20 litrów tego cennego płynu życia!

Dziękujemy za Waszą ofiarność przy zbieraniu funduszy na Świetlicę Caritas Pallotyńskiej i letnie wyjazdy naszych podopiecznych. Gorące podziękowania należą się również naszym wszystkim Sponsorom oraz organizatorom, wolontariuszom oraz wszystkim sprzyjającym nam ludziom.

Do zobaczenia przy tak samo gorącej zabawie już za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festynu w Galerii autorstwa ks. Tomasza Stefanowskiego SAC i Sylwii Klochowicz-Matłackiej


O Festynie Rodzinnym w Radiu Plus!

Ksiądz Artur Wierzbicki SAC - dyrektor Caritas Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla - opowiadał o Festynie Rodzinnym w Radiu Plus Radom. Zapraszamy do przeczytania artykułu i wysłuchania wywiadu poprzez kliknięcie na poniższe zdjęcie:

KLIKNIJ ŻEBY WYSŁUCHAĆ - Ksiądz Artur Wierzbicki opowiada o Festynie Rodzinnym w Radiu Plus Radom


Festyn Rodzinny

14 czerwca w godzinach 13.00 - 19.00 na placu przykościelnym Kościoła Ksieży Pallotynów przy ulicy Młodzianowskiej 124 odbędzie się Festyn Rodzinny organizowany przez Świetlicę Caritas Pallotyńską w Radomiu. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na działalność Świetlicy działającej przy naszej parafii a także na letni wypoczynek dzieci.

Atrakcje festynu:

Dla podniebienia:

 • autentyczna kuchnia polowa, na kółkach i ogrzewana drwami, a z niej treściwy żurek z chlebem od zawodowego kucharza
 • kiełbasa z grilla, kaszanka z kotła
 • do wyboru i do koloru lody w bajecznych smakach
 • świeżo smażone pyszne pączki od Pana Bujaka - jeśli jedliście to wiecie, jeśli jeszcze nie, to grzech nie posmakować
 • ciasto domowe od Pani Lodzi w kilku rodzajach - oj, trzeba się śpieszyć bo szybko znika...
 • napoje - bez procentów ale dobrych sprawdzonych marek
 • wata cukrowa - bo bez niej nie ma festynu

Dla ciała:

 • rodzinne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
 • dmuchane zamki i inne zabawy dla dzieci - gratis
 • malowanie twarzy - zmień się w kogo chcesz
 • kiermasz książkowy dla dzieci - tanio i ciekawie
 • hit festynu - namiot CEGIEŁKOLANDIA - każda nabyta w nim cegiełka na rzecz Świetlicy Caritas Pallotyńskiej to nagroda!
 • zachowuj cegiełki i sprawdzaj czy nie zdobyłeś którejś z atrakcyjnych nagród dodatkowych - roweru, mp3-ki, mp4-ki i czegoś więcej...
 • pokazy: sztuki walk wschodnich, tańców nowoczesnych i klasycznych oraz umiejętności strażackich
 • radosna muzyka ze sceny - orkiestra dęta z młodymi talentami, tradycyjna muzyka regionalna, zespół Gołcunecki i inne występy artystyczne
 • wiele, wiele innych atrakcji

Tradycją poprzednich festynów będzie można w czasie imprezy oddać honorowo krew.


Dzień Dziecka w Hulaparku

Z okazji Dnia Dziecka Świetlica Caritas Pallotyńska Zespół Radom zaprosiła dzieci do Centrum zabaw Hulapark. Podopieczni świetlicy miło spędzili czas w kulkach, na ślizgawkach, zamkach i czym tylko Hulapark dysponował. Do obejrzenia kilka zdjęć z dzisiejszej zabawy.


Pielgrzymka autokarowa do Warszawy - 14 maja 2015 r.

Pielgrzymka zorganizowana została przez Caritas Pallotyńską Zespół Radom dla podopiecznych z grupy Aktywny Senior. Wyjazd mógł odbyć się dzięki współfinansowaniu przez Gminę Miasta Radomia. W pielgrzymce uczestniczyło 55 osób i kilku młodszych opiekunów.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym. W samej Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski. Wyjątkowy przewodnik dał nam ciekawą, zabarwioną patriotyzmem, lekcję z historii naszej ojczyzny, opowiadajac ciekawostki z dziejów naszego narodu niemal w każdej królewskiej sali.

Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Jest ona elementem składowym kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Historia budowy Świątyni Najwyższej Opatrzności liczy ponad 200 lat i wiąże się z Konstytucją 3 maja z 1791, kiedy to uchwałą posłów Sejmu Czteroletniego podjęta została decyzja o wybudowaniu świątyni jako wotum wdzięczności za Konstytucję. Wspólnie mieliśmy okazję zwiedzić udostępnioną dla zwiedzających część tego, budowanego z wielkim rozmachem, przedsięwzięcia.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na wspaniałym obiedzie w restauracji "Zodiak", a na deser nie oparliśmy się legendarnym białobrzeskim lodom. W czasie pielgrzymki nie brakowało modlitwy, śpiewów religijnych a także, jak to na wyjazdach, piosenek biesiadnych. Liczne pytania o kolejną pielgrzymkę są dowodem dla nas, że była bardzo udana.

Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii


Radom Obywatelski - nagrody organizacji pozarządowych

21 kwietnia 2015 roku Caritas Pallotyńska Zespół Radom uczestniczyła w uroczystej gali ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Radomia konkursu Radom Obywatelski. Gościem specjalnym tegorocznej Gali była specjalistka w dziedzinie kapitału ludzkiego i społecznego - doktor Maria Gagacka.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Dobre Praktyki 2014, Dobroczyńca Roku 2014 oraz Darczyńca Roku 2014. Caritas Pallotyńska Zespół Radom zgłosiła do konkursu w kategorii Dobroczyńca Roku naszą wolontariuszkę panią Monikę Witkowską.

W kategorii Dobre Praktyki nagrodę odebrało Stowarzyszenie Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry GRANDIOSO za wspieranie rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży oraz promocję Radomia na arenie międzynarodowej.
W kategorii Dobroczyńca Roku laureatką została Małgorzata Janik-Podgórska. Nagrodzono jej działalność na rzecz Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa.
Nagrodę w kategorii Darczyńca Roku zwyciężyła firma MGębski między innymi za wsparcie osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej nawierzchni placu szkolnego Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych prowadzonego przez Stowarzyszenie Budujemy Przystań.

"Radomskie organizacje pozarządowe są aktywne, kreatywne i potrafią rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy. Wiele zadań potrafią realizować lepiej, niż jednostki samorządowe. Dlatego działając wspólnie możemy zmieniać nasze miasto" – podsumował prezydent podczas uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień.


Koperta życia może uratować!

Od 30 marca radomscy seniorzy powyżej 65 roku życia, osoby niepełnosprawne lub samotne mogą bezpłatnie otrzymać Kopertę życia. Ma ona za zadanie pomóc medycznym służbom ratunkowym w szybkim dotarciu do informacji o pacjencie.

Zestaw składa się z ankiety, magnesu na lodówkę oraz foliowego woreczka zamykanego strunowo. Ankietę należy wypełnić podając dane osobowe, osobę do kontaktu, opisać występujące lub przebyte choroby, uczulenia oraz przyjmowane obecnie leki. Warto jest także podać grupę krwi. Wypełnioną ankietę należy włożyć do koperty, a następnie do woreczka foliowego. Woreczek z zawartością należy umieścić w lodówce, natomiast na drzwiach lodówki należy przytwierdzić otrzymany w zestawie magnes z napisem „Tu znajduje się koperta życia”.

To wszystko może uratować życie Wasze oraz Waszych bliskich! Koperty życia są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy po ich odbiór do Biura Caritas Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla SAK Zespół Radom przy ulicy Młodzianowskiej 124 (Parafia Świętego Józefa - Kościół Księży Pallotynów na Młodzianowie).


Teatr cieni

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że 28 marca 2015 r. mogliśmy - wraz z uczniami PSP nr 23 - skorzystać z zaproszenia dyrektor Łaźni pani Beaty Drozdowskiej i uczestniczyć w nietypowym spektaklu teatralnym. Nietypowym, bo przedstawionym techniką teatru cieni. „Żył sobie pewien rybak ze swą żoną. Mieszkali w małej lepiance nad samym morzem. Co dzień siadał rybak na brzegu, zapuszczał wędkę i łowił.” - tak zaczyna się bajka pt. „O rybaku i złotej rybce”, którą zaprezentowali aktorzy z Wrocławia w Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia.            

Zanim obejrzeliśmy bajkę poznaliśmy historię teatru cieni, który jest odmianą teatru lalkowego. Widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Dowiedzieliśmy się, że teatr cieni powstał w Chinach  w III w p.n.e . Największą popularność zdobył w krajach Dalekiego Wschodu .

W czasie przedstawienia poznaliśmy tajniki teatru cieni i wcieliliśmy się w aktorów. Wiemy już, że aby stworzyć scenę wystarczy rozwiesić białe prześcieradło np. pomiędzy krzesłami i ustawić lampkę albo najlepiej reflektor, by oświetlał od tyłu osobę, która będzie poruszała kukiełkami czy też sylwetami postaci, zwierząt. Dostaliśmy wskazówki jak za pomocą dłoni pokazać różne zwierzęta. Dzielimy się tą wiedzą i zachęcamy do kreatywnej zabawy z teatrem.


Koncert Wielkanocy w Szkole Muzycznej z licytacją pisanek

W niedzielę 22 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu odbył się Koncert Wielkanocny połączony z licytacją i sprzedażą pisanek powstałych w ramach akcji „Stwórz pisankę - pomóż dzieciom”.

W pierwszej części koncertu wystąpił zespół „Frument Project” inspirujący się folkiem ziemi radomskiej. Muzycy promowali swoją najnowszą płytę. Można było posłuchać takich utworów jak: „Jurny” czy „Taniec niczego” i wiele innych.

W przerwie koncertu odbyła się wielka licytacja pisanek. Jako pierwsza została zlicytowana pisanka Pani Premier Ewy Kopacz, którą sprzedano za 1100 złotych. Natomiast dwie pisanki przygotowane przez Pana Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i Jego Małżonkę zostały zlicytowane za równy tysiąc złotych. Można było również nabyć inne pisanki, które przygotowali wcześniej przedstawiciele władz Radomia a także radomscy artyści i wielu innych znanych radomian.

(Materiał filmowy dzięki uprzejmości TV Dami Radom: Jaja prezydenta za tysiąc złotych)

Na zakończenie koncertu wystąpił zespół ludowy „Gołcunecki”. Panie w barwnych strojach ludowych tańcem i śpiewem uświetniły drugą część koncertu.

Cały Zespół Caritas Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla SAK Radom pragnie podziękować wszystkim osobom, które wsparły akcję charytatywną na rzecz dzieci ze Świetlicy Caritas Pallotyńska.
W szczególności naszą wdzięczność kierujemy pod adresem wszystkich inicjatorów akcji:

 • wyrazy wdzięczności składamy Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu Pani Dyrektor Izabeli Leśniewskiej oraz Pani Monice Witkowskiej – opiekunce Koła Wolontariatu działającego przy szkole, która była główną inicjatorką i koordynatorem całej charytatywnej akcji.
 • dziękujemy Dyrekcji Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Pani Beacie Drozdowskiej oraz Zespołowi Szkół Muzycznych za miłe przyjęcie i udostępnienie miejsca do realizacji naszego dzieła.
 • szczególnie gorąco pragniemy podziękować Panu Prezydentowi Miasta Radom Radosławowi Witkowskiemu za patronat nad tym pięknym dziełem „Stwórz pisankę – pomóż dzieciom” i za życzliwość okazaną podopiecznym naszej Świetlicy Caritas Pallotyńska Zespół Radom. Są to dzieci, które otaczamy opieką przez cały rok.
 • serdecznie dziękujemy także wszystkim mediom za promocję wydarzenia

Ks. Artur Wierzbicki SAC, Kierownik Caritas Pallotyńska SAK Zespół Radom


VIP-y malują pisanki

W tym roku z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23, pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego, odbędzie się akcja charytatywna „Stwórz pisankę-pomóż dzieciom” na rzecz dzieci uczęszczających do  naszej Świetlicy.
15 marca w siedzibie „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii członkowie władz miasta, znani radomianie, artyści i przedstawiciele różnych firm tworzyli autorskie pisanki, które będzie można nabyć 22 marca w godzinach 17.00-19.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w przerwie koncertu wielkanocnego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji, tym bardziej, że wstęp na koncert jest bezpłatny. Dochód ze sprzedaży oraz licytacji zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku letniego dzieciom ze Świetlicy Caritas Pallotyńska.
Zapraszamy również 29 marca w Niedzielę Palmową do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie można będzie zakupić pisanki i tym samym także wesprzeć naszą akcję.


Bezpieczny senior

13 marca  w ramach Klubu Aktywnego Seniora odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem - "Bezpieczny senior". Uczestnicy mogli się dowiedzieć skąd oszuści pozyskują dane osobowe i w jakim celu je wykorzystują. Zostały zaprezentowane filmy edukacyjne pokazujące konkretne sposoby oszustwa np. metodą „na wnuczka”, na akwizytora czy pracownika ośrodka pomocy społecznej. W ramach utrwalenia wiadomości każdy klubowicz otrzymał materiały informacyjne przygotowane na potrzeby kampanii społecznej „Bezpieczny senior”. Na zakończenie spotkania w trosce o bezpieczeństwo naszych klubowiczów zostały rozdane odblaski, które zwiększają widoczność osoby starszej o zmroku w terenie niezabudowanym i słabo oświetlonym.


Zimowisko ze Świetlicą

W dniach od 19 stycznia do 23 stycznia 2015 roku Świetlica Caritas Pallotyńska zorganizowała zimowisko, które miało na celu w ciekawy i pożyteczny sposób wypełnić zarówno dzieciom, jak i młodzieży czas wolny od zajęć szkolnych. W trakcie zimowego wypoczynku, wychowankowie odwiedzali różne ciekawe miejsca, m.in.: kino i Muzeum Wsi Radomskiej, w którym nie tylko zwiedzali zabytkowe obiekty ale także uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej, a potem bawili się przy ognisku, by na koniec zaspokoić, zaostrzony apetyt pieczonymi kiełbaskami.
Możliwość sprawdzenia swoich sił w Kręgielni posłużyła za „dobre pole do popisu” dla tych, którzy nie zawsze wierzą we własne siły, ucząc jednocześnie zasad zdrowej rywalizacji. Natomiast miejscem, w którym w bezpieczny sposób wychowankowie mogli dać upust swojej niespożytej energii, okazał się Hula-Park, cieszący się ogromnym zainteresowaniem pośród dzieci.
Ponadto, mieliśmy przyjemność gościć największy w Polsce Teatr Lalek Pinokio, który łatwo przeniósł wszystkich widzów w fantastyczny, bajkowy świat…


Bal karnawałowy w Świetlicy

16 stycznia 2015 roku, w naszej świetlicy Caritas Pallotyńska, dzięki współpracy z firmą Vestor, odbył się bal karnawałowy, zorganizowany zarówno dla naszych wychowanków, jak i innych zaproszonych gości, zaprzyjaźnionych wolontariuszy, a także dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka. Impreza obfitowała w liczne atrakcje. Oprócz ciekawych gier, konkursów z nagrodami oraz tańców, dzieci bawiły się wraz z Clownami chustą Klanza, potem Clowni „wyczarowywali” ogromne, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy mydlane bańki, zaś największą atrakcję stanowił dmuchany zamek a także popcorn i wata cukrowa dla wszystkich chętnych.


Bal karnawałowy w Czachowskim

Dnia 15 stycznia 2015 roku dzieci z naszej świetlicy Caritas Pallotyńska bawiły się na balu karnawałowym, który odbył się w liceum im. Dionizego Czachowskiego. Bal zorganizowała Pani Małgorzata P. – pracująca jako pedagog w niniejszej szkole wraz z licealistami, działającymi jako wolontariusze. Impreza przygotowana została nie tylko z myślą o naszych wychowankach. Zaproszono również dzieci i młodzież z od lat zaprzyjaźnionej świetlicy Karan. Wychowankowie obu placówek wspólnie tańczyli i uczestniczyli w licznych konkursach, by potem odpocząć przy słodkim poczęstunku.
Na koniec imprezy wszyscy zostali obdarowani paczkami.